Urikivi puhkemaja asub Orjaku külas Hiiumaal, vaikses ja looduskaunis kohas, ning on sobilik puhkuspaik ühele perele või väiksemale sõpruskonnale.

Ehedas vanas stiilis maja on 19. sajandi keskel ehitatud, kunagi Lauka mõisa maadel asunud kahe talu ühine rehi, mis on kohandatud puhkemajaks. Hoone sisustuse teevad eriliseks kohaliku kunstniku jooniste järgi käsitööna valmistatud puitdetailid ning sepised.


Majas on kööginurgaga elutuba, saun, duširuum, kaminaruum ja avar terrass. Elutoast avaneb läbi kahepoolsete klaasuste vaade mõlemale poole maja. Kööginurga teeb eriliseks ahjuga puupliit, millel valmivad tõeliselt kodused road. 

Magamistube on kokku kolm, mis kõik asuvad maja teisel korrusel. Ühes nendest on lai kaheinimesevoodi, kohe selle toa kõrval kaks üheinimesevoodit - see tuba sobib hästi lastele. Järgmises toas on samuti üks lai kaheinimesevoodi. Samuti on majas olemas väikelapse võrevoodi. Kuna kõik magamistoad peale ühe on läbikäidavad, siis sobib puhkemaja ennekõike ühele perele või sõpruskonnale.

Jahedamate ilmade tarvis on majas nii õhksoojuspump, puudega köetav pliit kui ka mõnus kamin sauna eesruumis. 

Orjaku matkarada on Urikivilt kolme, linnuvaatlustorn kahe ja sadam vaid ühe km kaugusel, Käina-Kassari-Orjaku jalgrattaring on umbes 20 km pikk. Lähimad head söögikohad asuvad jalutuskäigu kaugusel - Iiu Mekk, Vetsi Tall, Lest ja Lammas, kohvik Hõng Kassari rahvamajas (neljapäeviti). Kassari pood on kahe km kaugusel.

Orjaku on mõnus paik kõigile, kes armastavad looduses olla ja vaikust nautida. Siin on eriline hõng ja meeleolu igal aastaajal. Urikivi on ideaalne paik, kus lihtsalt olla ja lubada endale luksust vahepeal üleüldse mitte midagi teha.  

Rõõmsa kohtumiseni Hiiumaal!

Urikivi perenaine Signe